ParamoreRomania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ParamoreRomania

Welcome to the Paramore world
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Biography.

In jos 
AutorMesaj
.SmileyHelper.
Admin
Admin
.SmileyHelper.


feminin Numarul mesajelor : 174
Varsta : 28
Localizare : ;)) in Valcea..in Rm.Valcea :P :))
Joburi/Distractii : ..mi-ar placea sa fie chitara :(
Stare de spirit : asa..ma simt ca o.. :-??
Data de inscriere : 16/01/2009

Biography. Empty
MesajSubiect: Biography.   Biography. EmptySam Ian 17, 2009 7:39 pm


Biography. Jhjk10
Pe parcursul ultimilor 3 ani

Voce: Harley
Bass: Jeremy
Chitara: Josh
Baterie: Zac

Paramore, de rapid, în curs de ferestre de tip pop-punk Cvintetul din Tennessee, a fost construirea unei aproape-asurzitor "next big thing" Buzz. Motivat de nituire live arată şi de netăgăduit carisma lor frontwoman, de 18 ani Harley Williams, pe care le-au captivated una din ce în ce mai turbat următoare. Confruntaţi de sabie cu două tăişuri de copleşitoare devreme laudă, Paramore a crescut de la provocare si a inregistrat un album care fericit oferă cu privire la toate cererile făcute în numele lor. Cu noul lor alimentată de Ramen colecţie, "Riot!", Se anunţă că au talent, de pasiune, şi cântece de a lua ele însele la următorul nivel.

Trupa de creştere a fost rezultatul de consecvent munca grea de la Harley întâlnit prima oară pe Josh Farro (chitara, vârsta de 20) şi fratele lui Zac (tobe, 17 ani), în timp ce acestea au fost împreună în şcoală acum patru ani. După adăugarea Jeremy Davis (bas, vârsta de 22), Paramore a fost format în anul 2004. Ei au jucat primul lor spectacol în Nashville, şi de curând au fost construirea unui local fanbase. După doar câteva luni de gigging, formatia a avut primul lor mare pauză la începutul anului 2005, când alimentată de Ramen fondatorul John Janick vazut-le la o ostie în Florida. El a fost lovit instantaneu, prin prezenţa lor, şi devotamentul lor, si el a semnat imediat trupa de etichetă. Harley După cum spune, "alimentată de Ramen a fost extraordinar pentru noi. Asa ca de multe copii, a început verificarea ne numele nostru, pentru că este pe lista lor. Este ca o familie mare, ne tuturor societăţilor de o astfel de unitate de masive de fani. "

La eliberarea lor album de debut, "Tot ce stim este în scădere", în vara anului 2005, comunitatea de muzica a început să luaţi imediat anunţ al trupei. The New York Times şi Spin salutat album, singling afară Harley ca o stea în efectuarea. Non-stop pe tot parcursul turneului 2006, cu benzi, cum ar fi Straylight Run şi Simple Plan, combinate cu show-fura festival spectacole la drogat şi a înşela, a continuat să construiască impuls. De ani a culminat cu o vândut-out turneu cu traseu din America de Nord in toamna anului 2006, precum şi de succes de ambele tururi Europa si Japonia.

De accolades continuat ca 2006 a ajuns la o strânsă. După un succes excepţional, ceea ce la un turneu britanic de la sfârşitul anului, Kerrang! Paramore cititorii au votat ca "Best New Band" si Harley ca # 2 "Sexiest Feminin." NME numit Paramore unul din cele zece actele lor de a privi în "New Noise 2007" facilitate, Williams a proclamat ca "tineri, articuleze şi cu multă de spus. "Unele formaţii ar începe să se nervos cu aceste tipuri de accolades. Nu Paramore. "I love obtinerea tuturor" Next Big Thing "anunţuri", spune cu un Harley grin. Josh continuă ", în primii ani totul a fost nou pentru noi şi ne-am facut un nume pentru noi ca o trupa intr-o multime de locuri. Dar cu "Riot!", Suntem cu adevărat gata să explodeze mintea oamenilor. "

Durează doar un asculta "Riot!" Pentru a vedea în profunzime a trupei de creştere în ultimii doi ani. Produs de David Bendeth (Hawthorne Heights, Red Jumpsuit Apparatus, Killswitch Angajarea), muzica a luat-o mai bogată, mai profundă, mai intensă ton, fără a se sacrifica orice de la care a fost melodicism lor de patente. După cum explică Harley, "Pentru noi, titlul" Riot! "Literalmente înseamnă o deshămat izbucnire de emotii. Când ne-am scris, se pare ca ne gândurile şi emoţiile au fost iasă aşa de repede că nu am putut de control al acestora. A simtit ca a fost o rebeliune în noi. Deci albumul nostru ia pasiune la un nou nivel, este doar toate brut de energie. "

Asta brut de energie şi pasiune este evident în "Misery Business", un cântec care îşi are originea într-un mesaj de Harley pune pe banda de Live Oficial pagină, întrebând-o fanilor de a posta ceea ce ruşine de. "Am constatat că oamenii au fost foarte ajungând la cineva pentru a da drumul la curajul de a lor," îşi aminteşte ea, "Aşa că am făcut acelaşi lucru lyrically în cântec şi lasă totul afară. Este mai mult decât orice sincer le-am scris vreodată, şi băieţi, care potrivit emotie muzical. "

De wryly intitulat "Pentru un pesimist, sunt destul de optimist" provine de la ceea ce reflectă Josh ca "a pune-ţi încrederea în cineva şi le sufla-l." Dar, în scris, cu privire la cântec, a văzut că are credinţă în bandmates nu a fost deplasate: "I-am scris de muzica special pentru a fi minunat trăi şi de a fi extrem de energic. Totul a iesit dintr-o dată. I-am aratat-o la Harley si ea a tras-o doar lyrically. Ea complet am sentimentul am vrut cântecul de a avea. "Şi" Aleluia "serveşte drept una dintre cele Album adevărat imnurile. Ca Harley recounts, "Este una dintre cele mai vechi cântece pe care le-am luat, dar am vrut să-l salvaţi pentru acest record, si este perfect pentru ea acasă. Este o cerere de victorie pentru ambele noastre de noi înşine şi de fani. "

Această legătură cu audienţa lor este cea mai evidentă în "Nascut pentru asta," un cântec care a fost scris special pentru fani. "Ne-am scris-o ca pe un mesaj de la ei", explică Harley. "Sunt o să ne ia la nivelul următor. Totul le-am facut ne-a ajutat atat de mult ... este foarte păstrează noi mergem. "Şi de a conduce acest punct de origine, trupa a avut loc un concurs online pentru fani, cu câştigătorii de a cânta banda voce pe melodie.

"Next lucruri mari" vin şi se duc, dar este evident că Paramore are ceva special - ambele talent şi putere de şedere. "Riot" este trupa declaraţia de ambiţie, muzicale de creştere, şi dăruire. "Noi toţi avem o astfel de dragoste şi pasiune pentru această muzică", spune Josh. "Suntem norocoşi că au făcut o astfel de legătură cu fanii nostri pe care îl face o diferenţă în viaţa lor." Harley concluzionează, "Vrem ca toată lumea să audă acest album. Noi vrem să luaţi-o cât de mult putem. "Riot!" Este tot ce am vrut niciodată să spun de pe un album. Dacă totul sa încheiat astăzi, aceasta este ceea ce ne-ar vrea să fie amintit pentru. "

scuz-ti dar nu-i prea buna traducerea :roll:
Sus In jos
https://paramore-romania.forumgratuit.ro
 
Biography.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ParamoreRomania :: Formatie :: Paramore-
Mergi direct la: